PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY ÚVODNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Sobota 13.07.2024
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Základní informace o ČR
Česká NEJ
Kraje ČR
Turistické regiony
Turistické oblasti
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Databanka akcí
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
PRAHA SRDCE EVROPY
  Město PRAHA
Pražská informační centra
Kalendář akcí v Praze
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
Kongresy a konference
Veletrhy a výstavy
Turistika a volný čas
  Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Pěší turistika
Agroturistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Sport a relaxace
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba
Království perníku

Exkurze Krajem Pernštejnů 2023

Ochutnávky, nové kontakty, milé úsměvy, krásné počasí a skvělá atmosféra...to vše provázelo první exkurzi Krajem Pernštejnů, která se konala 13. září 2023.
Jednodenní seminář s exkurzí byl zaměřen na výměnu zkušeností a sdílení příkladů dobré praxe v oblasti čerpání dotací z Programu rozvoje venkova 2014–2020 (PRV). Exkurze se zúčastnili držitelé regionální značky Kraj Pernštejnů, zástupci místních samospráv, místních akčních skupin i podnikatelské sféry. V rámci nadupaného programu navštívilo přes 40 účastníků několik úspěšných žadatelů programu PRV, zejména těch, registrovaných pod regionální producentskou značkou "KRAJ PERNŠTEJNŮ" na rozmezí Pardubického a Královéhradeckého kraje.
Dopolední program jsme zahájili na bylinkovém Statku Junek v obci Křičeň, kde nás kromě úžasné rodiny paní Junkové přivítala i všude se linoucí vůně meduňky. V rodinné tradici světa bylinek pokračují i děti majitelky, které nám představily novou řadu bylinných produktů. V blízkých Dolanech nám zázemí poskytl Statek Dolany, kde pořádají kouzelné svatby ve vesnickém stylu. My jsme však prostory venkovské stodoly využili pro konání vzdělávacího semináře „Jak na sociální sítě,“ se zkušenou lektorkou Terezou Faltejskovou. Svět Facebooku, Instagramu i Linkedinu nám přiblížila z profesionálního pohledu marketingového specialisty a přinesla tak užitečné informace nejen producentům Kraje Pernštejnů.

V odpolední části programu jsme se dozvěděli aktuality z Programu rozvoje venkova od zástupců místních akčních skupin. Za oblast Holicka představila novinky Ing. M. Kovářová, za Region Kunětické hory Ing. K. Holečková a za Bohdanečsko Ing. D. Dvořáková. Poté jsme se již přesunuli k dalšímu držiteli regionální značky Kraj Pernštejnů – společnosti Jedlé houby v Dolanech. Rodina pana Václavíka pěstující různé druhy hub včetně zázračného reishi nebo shitake nás provedla po své provozovně a ukázala výstupy z projekty PRV, např. novou technologii na výrobu substrátu. Autobus nás poté dopravil do Podůlšan, předposlední zastávky naší exkurze. Zde jsme se prošli švestkovými sady paní Kučerové, která je převzala po svém dědečkovi. Své „Švestky z Podůlšan“ prodává neobvykle i v samoobslužném stánku před svým statkem, na kterém chová i exotické pštrosy nebo pávy. „Všechny nositele značky Kraje Pernštejnů spojuje jedna věc, svoji práci dělají se zápalem a hlavně srdcem“ uzavírá M. Kaplavková, koordinátor regionální značky Kraj Pernštejnů.
Naše exkurze byla poté zakončena již mimo hranici regionu Kraj Pernštejnů - prohlídkou Pivovar Beránek, národní kulturní památky z 18. století, která prošla citlivou rekonstrukcí. V rámci prohlídky pivovaru nám byly představeny výstupy z projektu PRV.

Díky této celodenní exkurzi a zhlédnutým příkladům dobré praxe tak mohli účastníci získat inspiraci pro využití možností získání finanční podpory z evropských zdrojů prostřednictvím Strategického plánu Společné zemědělské politiky na období 2023–2027 (SP SZP).
Na závěr nám dovolte ještě vyslovit poděkování všem zúčastněným i navštíveným podnikům. Za finanční podporu akce pak patří velký dík Celostátní síti pro venkov.
statek dolany
DALŠÍ INFORMACE: MAS Region Kunětické hory
Zveřejněno 29.09.2023 v 09:27 hodin
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA